Dlaczego Road Trip?

dlaczego road trip

Dlaczego spośród możliwych form podróży, wybraliśmy akurat wyprawę samochodową (tzw. road trip)? Jest kilka powodów, ale o nich za chwilę…

Każde z nas posiada już bagaż podróżniczych doświadczeń. Głównie przemieszczamy się autostopem, ale też pociągami, autokarami, samolotami, a na mniejszych odległościach: pieszo lub rowerem. A road trip, czyli wyprawa samochodowa to dla nas coś zupełnie nowego i to jest główny powód, dla którego postawiliśmy sobie taki cel.

Poza tym, wyobraź sobie: mkniesz pustą autostradą, powietrze wpada przez otwartą szybę, z głośników płynie twoja ulubiona muzyka, a Ty niczym się nie martwisz. To jest właśnie najpiękniejsze w samochodowej wyprawie. Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Brak ograniczeń

Jadąc własnym samochodem w podróż, nie jesteś zależny od rozkładów jazdy, ani innych osób. Wyruszasz kiedy chcesz, w dowolnym kierunku. Kiedy chcesz się zatrzymać, aby podziwiać piękny krajobraz – zatrzymujesz się. Kiedy chcesz zmienić obraną trasę – zmieniasz. Kiedy chcesz zostać gdzieś dłużej – zostajesz.

Niezależność jest kwintesencją podróży. Pozwala Ci podejmować decyzje w oparciu o Twoje potrzeby i pragnienia. Jasne, że posiadanie samochodu (a w naszym przypadku trzech) to też swego rodzaju ograniczenie, ale swoboda, jaką oferuje jest zdecydowanie większa.

Duże odległości

Odnosząc się jeszcze do punktu pierwszego – uważam, że najwięcej swobody i niezależności mają osoby podróżujące pieszo lub rowerem, kiedy każdy kilometr jest zależny od nas i od naszych mięśni. Jednak pokonywanie dużych odległości w krótkim czasie jest wtedy znacznie utrudnione. Samochód ma ten plus, że porusza się stosunkowo szybko i przejechanie kilkuset kilometrów z punktu A do punktu B nie pochłania ogromnych ilości czasu.

Bagażnik

Rzecz, która była dość uciążliwa w podróżach autostopowych, to ciągłe dźwiganie na plecach całego swojego wyposażenia. Poszukiwanie miejsc, gdzie można było pozostawić na kilka godzin bagaże, aby spokojnie pozwiedzać miasto również nastręczało sporo problemów. Bagażnik w samochodzie rozwiązuje ten problem. Zostawiasz wszystko w środku, zamykasz auto i sprężystym krokiem możesz wejść na jakąś górę, a potem z niej zejść.

Symbol

Odbywając swoje podróże tym samym pojazdem, można stworzyć z niego prawdziwy symbol. Jedni wysyłają pocztówki, inni kupują magnesy na lodówkę, jeszcze inni robią sobie tzw. „jumping photo” w różnych miejscach, albo rzucają jabłkiem podczas nagrywania wideo.

Można też robić sobie zdjęcia na tle samochodu, albo zdjęcia samochodu w różnych sceneriach. Taka pamiątka z czasem zacznie być odrębną historią, a samochód stanie się symbolem, tak jak stał się symbolem Bus „Supertramp” Busem Przez Świat, Renault Ruszaj w Drogę, czy Maluch Po Drodze.

To jak? Pakujemy swoje rzeczy, tankujemy do pełna i ruszamy na road trip!