Tripersowy Ranking Najlepszych Podróżników

najlepszy podróżnik

Co roku tworzy się różne rankingi podróżnicze i rozdaje mnóstwo podróżniczych nagród. Dzięki temu możemy docenić tych, którzy dokonali naprawdę niezwykłych osiągnięć w tej dziedzinie.

Przepłynięcie kajakiem Atlantyku, rowerowa wyprawa dookoła świata, zdobycie Korony Ziemi – to tylko nieliczne przykłady tego, jak daleko sięgają ludzkie możliwości.

Trudno kwestionować te wybory. Nagrody są jak najbardziej zasłużone, jednak każdy ranking ocenia podróże pod względem określonych kryteriów, pomijając inne czynniki. Dlatego postanowiliśmy stworzyć własny ranking, który poza doniosłością i eksploracyjnym znaczeniem będzie również uwzględniał argumenty poboczne, o których zazwyczaj się zapomina.

Dlaczego powstał Ranking Tripersów?

W naszym bowiem odczuciu, wszystkie te rankingi są niezbyt obiektywne. Bo podróż podróży nierówna. Podróżą jest zarówno samotne przejście łuku Karpat, jak i spontaniczna wycieczka do Tunezji za 99zł, autostopowa wyprawa do Dubaju, jak również noc pod gwiazdami w Beskidach.

Do tego dochodzą inne czynniki:

  • Nie każdy dysponuje odpowiedni środkami, albo profesjonalnym sprzętem – niektórzy pracują cały rok, żeby wybrać się na wymarzoną, miesięczną wyprawę.
  • Nie każdy ma określoną ilość wolnego czasu: pal licho, jak jeszcze jesteś studentem – nieobecności da się odrobić. W pracy raczej nie dostaniesz 3 miesięcy urlopu.
  • W końcu, nie każdy obraca się w środowisku podróżniczym, aby mógł znaleźć kompana podróży, albo zainspirować się do czegoś naprawdę wielkiego.

A niekiedy to właśnie podróżnicy-amatorzy realizują wyjątkowe projekty, o których niestety nie mówi się wśród szerszej publiki. Zazwyczaj fantastyczne opowieści o niecodziennych przygodach zamierają w kręgu rodziny i znajomych.

Chcieliśmy docenić każdą formę podróżniczej aktywności, walkę z wspomnianymi ograniczeniami i umiejętność oderwania się od codziennego „zabiegania”, obowiązków i rutyny, na rzecz niezapomnianej przygody.

Wierzymy, że każdy, kto jest w stanie wykorzystać swój wolny czas, aby oderwać się od ekranu swojego smartfona i choć przez chwilę zasmakować piękna podróży, zasługuje na uznanie.

Właśnie dlatego powstał nasz ranking. Zastosowaliśmy zaawansowane algorytmy, które gromadzą i analizują ogromne ilości zmiennych i otrzymaliśmy wyniki, które prezentujemy poniżej.

o

[mailerlite_form form_id=1]

o

Ranking Najlepszych Podróżników według Tripersów

Naszym zdaniem to są właśnie najlepsi podróżnicy:

[expand title=”Kliknij, aby rozwinąć listę”]

1. TY

[/expand]

Gratulujemy!